Umělecké vyhlídky Františka Palackého – turistický portál obce Hodslavice

ZÁŽITEK

Umělecké vyhlídky Františka Palackého - Školní židle

Rozhlédněte se — kolem dokola samý kopeček. Hrbolaté louky, na které kdysi František se sourozenci vyháněl krávy,1 teď zdobí pozoruhodné výtvory místních řemeslníků. Nejdou přehlédnout. Těžko je popsat. Musíte je zažít. Umělecké vyhlídky Vám umožní podívat se na Hodslavice i Františka Palackého ze všech stran. Dotkněte se bájné hory, jež dala základní kámen Národnímu divadlu. Vžijte se do prvních školních týdnů pětiletého kluka; do chvilek, kdy se člověku zdá všechno tak veliké. Orámujte dřevem tři kostelní věže a řekněte sýr. Bude Vám to slušet.

Posaďte se na obří dřevěnou židli v malebné krajině a podívejte se na Františka Palackého i Hodslavice trochu jinak.

Usaďte se u zdroje Palackého celoživotní vášně pro studium. Židle, kterou nepřehlédnete, symbolizuje Františkovy první kroky na cestě k vědění, od domácí školy v Hodslavicích až po léta lásky prožitá ve vzdělané společnosti tehdejšího Slovenska. Příběh mladého Františka, který se nevzdal svého snu navzdory všem překážkám, slouží jako inspirace všem, kteří věří v hodnotu vzdělanosti.

Autor: Lenka Šíchová
Sponzor a realizace: Jelínek - výroba nábytku

Nesbíráme o Vás žádné informace a nic Vám nehodláme nabízet. Používáme primárně technické cookies. Tyto cookies jsou většinou nezbytně nutné pro správnou funkci webu. Část z nich lze i tak vypnout, rozhodnutí je na Vás nebo můžete tuto nutnou součást webu ignorovat.
Přijmout vše
Přejít nahoru

Add a new location

×
×