SOBOTA pěknota – turistický portál obce Hodslavice

ZÁŽITEK

Sobota pěknota

Přijeďte k nám do Hodslavic na výlet v sobotu, zažijte všech šest fotopointů, včetně Uměleckých vyhlídek Františka Palackého, oceněných Cenou turismu Beskydy – Valašsko 2022.

Každou sobotu od května do září je od 10:00 do 17:00 otevřen unikátní kostel sv. Ondřeje. Čekají na vás také zážitkové prohlídky v rodném domě Františka Palackého. Vyzkoušejte si, jak vám sluší hocłavský kroj!

Posvátná úcta provází Františka Palackého ještě za života. Celospolečenským vrcholem jeho uznání se však stává jubilejní rok 1898.8 Oslavy 100. výročí narození Otce národa jsou pestrou mozaikou bouřlivých vlasteneckých slavností v Brně, Praze a ve stovkách menších měst a obcí. Nevídaný festival končí symbolicky zde, v Hodslavicích. Během tří letních měsíců navštíví Františkovu rodnou obec přes šedesát tisíc hostí.9

Nesbíráme o Vás žádné informace a nic Vám nehodláme nabízet. Používáme primárně technické cookies. Tyto cookies jsou většinou nezbytně nutné pro správnou funkci webu. Část z nich lze i tak vypnout, rozhodnutí je na Vás nebo můžete tuto nutnou součást webu ignorovat.
Přijmout vše
Přejít nahoru