Palackého socha – turistický portál obce Hodslavice

PAMÁTKA

Palackého socha

Dílo akademického sochaře V. Navrátila dominuje hodslavskému placu. František Palacký stojí na vysokém hranolovém soklu obloženém leštěným kamenem je zpodobněn v dobovém obleku, v levici drží klobouk, pravá ruka se opírá o hůl.
Socha Františka Palackého je umístěna na náměstíčku před jeho rodným domem. Byla odhalena v září 1968 při příležitosti oslav 170. výročí jeho narození.

Posvátná úcta provází Františka Palackého ještě za života. Celospolečenským vrcholem jeho uznání se však stává jubilejní rok 1898.8 Oslavy 100. výročí narození Otce národa jsou pestrou mozaikou bouřlivých vlasteneckých slavností v Brně, Praze a ve stovkách menších měst a obcí. Nevídaný festival končí symbolicky zde, v Hodslavicích. Během tří letních měsíců navštíví Františkovu rodnou obec přes šedesát tisíc hostí.9

Nesbíráme o Vás žádné informace a nic Vám nehodláme nabízet. Používáme primárně technické cookies. Tyto cookies jsou většinou nezbytně nutné pro správnou funkci webu. Část z nich lze i tak vypnout, rozhodnutí je na Vás nebo můžete tuto nutnou součást webu ignorovat.
Přijmout vše
Přejít nahoru

Add a new location

×
×