Kostel Božského srdce Páně – turistický portál obce Hodslavice

PAMÁTKA

Kostel Božského srdce Páně

Poutníče, hledáš pomník? Ohlédni se!
Slova na kamenné desce prostého hrobu faráře Künstlera propojují hodslavský katolický hřbitov s impozantním počinem architekta Eduarda Sochora. Kostel svým uspořádáním volně inspirovaný pařížskou basilikou Sacré-Cœur se po desítky let trvajících peripetiích podařilo vystavět právě Ignáci Künstlerovi.
Byl slavnostně posvěcen 21. října 1906. Vezmeme—li v potaz, že slavnost posvěcení základního kamene chrámu se konala 29. června 1905, tedy pouze o rok a necelé čtyři měsíce dříve, můžeme odtušit, jak moc kostel postrádali nejen hodslavské katoličky a katolíci, ale i věřící z nedalekých Hostašovic a okolí.
Chrám Božského srdce Páně se řadí mezi nemovité kulturní památky.

Posvátná úcta provází Františka Palackého ještě za života. Celospolečenským vrcholem jeho uznání se však stává jubilejní rok 1898.8 Oslavy 100. výročí narození Otce národa jsou pestrou mozaikou bouřlivých vlasteneckých slavností v Brně, Praze a ve stovkách menších měst a obcí. Nevídaný festival končí symbolicky zde, v Hodslavicích. Během tří letních měsíců navštíví Františkovu rodnou obec přes šedesát tisíc hostí.9

Nesbíráme o Vás žádné informace a nic Vám nehodláme nabízet. Používáme primárně technické cookies. Tyto cookies jsou většinou nezbytně nutné pro správnou funkci webu. Část z nich lze i tak vypnout, rozhodnutí je na Vás nebo můžete tuto nutnou součást webu ignorovat.
Přijmout vše
Přejít nahoru

Add a new location

×
×