Kacabaja – turistický portál obce Hodslavice

ZÁŽITEK

Vodní nádrž Kacabaja

Celoročně užívaná přehrada s výhledem na hřeben Moravskoslezských Beskyd, se zázemím pro turisty – dobíjecí stanice pro ekola, mobily, úschovna cenností, převlíkací boxy, v letních měsících mobilní WC a možnost občerstvení.

„Shodou okolností se udělalo po deštivém červenci horké letní počasí začátkem srpna. Zpráva o vodě na koupání se bleskově roznesla po vesnici, která se takřka přestěhovala k vodě.1 Během provozu dostává vodní nádrž i své jméno — ‚Kacabajka‘2 podle občana bydlícího v blízkosti přehrady, který měl a má stále mnoho připomínek a ‚starostí‘ týkajících se budování a nyní provozu. Název, vyslovený žertem, se ujal – ovšem – stane se úředním?“3 Vodní nádrž Kacabaja od roku 1973 slouží místním i přespolním. V zimě zve k otužování, celoročně se tu rybaří. V létě je oblíbeným cílem plavkyň a plavců. Z břehu na břeh je to zhruba sto padesát metrů,4 tam a zpět Vás tedy čeká asi šest padesátkových bazénů.

Nesbíráme o Vás žádné informace a nic Vám nehodláme nabízet. Používáme primárně technické cookies. Tyto cookies jsou většinou nezbytně nutné pro správnou funkci webu. Část z nich lze i tak vypnout, rozhodnutí je na Vás nebo můžete tuto nutnou součást webu ignorovat.
Přijmout vše
Přejít nahoru

Add a new location

×
×