Hospoda Na Fojtství – turistický portál obce Hodslavice

OBČERSTVENÍ

Hospoda Na Fojtství

Budovu s číslem popisným 1 podle urbáře (úřední knihy, kam vrchnost zapisovala mj. majetek panství) z roku 1640 vlastnil fojt Jura Číp. Od roku 1684 se fojtství stalo vlastnictvím Matyse Palackého. S jeho rodem (původně z Bludovic) je spojováno až do 20. století. Fojtství prokazatelně navštívil i František Palacký.

Dnes nabízí restaurace ve všední dny polední menu, k dispozici je zde sál pro 60 osob a salonek s 20 místy. Za podnikem se nachází zastřešená zahrádka.
Provozní doba:
Pondělí – Čtvrtek: 10:00 – 22:00
Pátek – Sobota: 10:00 – 24:00
Neděle: 09:00 – 22:00

Posvátná úcta provází Františka Palackého ještě za života. Celospolečenským vrcholem jeho uznání se však stává jubilejní rok 1898.8 Oslavy 100. výročí narození Otce národa jsou pestrou mozaikou bouřlivých vlasteneckých slavností v Brně, Praze a ve stovkách menších měst a obcí. Nevídaný festival končí symbolicky zde, v Hodslavicích. Během tří letních měsíců navštíví Františkovu rodnou obec přes šedesát tisíc hostí.9

Nesbíráme o Vás žádné informace a nic Vám nehodláme nabízet. Používáme primárně technické cookies. Tyto cookies jsou většinou nezbytně nutné pro správnou funkci webu. Část z nich lze i tak vypnout, rozhodnutí je na Vás nebo můžete tuto nutnou součást webu ignorovat.
Přijmout vše
Přejít nahoru

Add a new location

×
×