Fojtova stodola – turistický portál obce Hodslavice

PAMÁTKA

Fojtova stodola

Nemovitá kulturní památka, více než dvě stě let stará hospodářská budova roubená z tesaných trámů. Stodola s kamennou podezdívkou a dvoukřídlými vraty stojí na humnech výměnku k fojtství, která kdysi tvořila součást fojtova majetku.
Její kopie je součástí prohlídkového okruhu Valašská dědina Valašského muzea v Přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.
V současnosti Fojtova stodola pravidelně hostí díla místních i přespolních umělců a řemeslníků v rámci jedinečné kulturní akce Sochy u lesa.

Posvátná úcta provází Františka Palackého ještě za života. Celospolečenským vrcholem jeho uznání se však stává jubilejní rok 1898.8 Oslavy 100. výročí narození Otce národa jsou pestrou mozaikou bouřlivých vlasteneckých slavností v Brně, Praze a ve stovkách menších měst a obcí. Nevídaný festival končí symbolicky zde, v Hodslavicích. Během tří letních měsíců navštíví Františkovu rodnou obec přes šedesát tisíc hostí.9

Nesbíráme o Vás žádné informace a nic Vám nehodláme nabízet. Používáme primárně technické cookies. Tyto cookies jsou většinou nezbytně nutné pro správnou funkci webu. Část z nich lze i tak vypnout, rozhodnutí je na Vás nebo můžete tuto nutnou součást webu ignorovat.
Přijmout vše
Přejít nahoru

Add a new location

×
×