Zážitky v Hodslavicích – turistický portál obce Hodslavice

 

 

FILTRY ⠀

PAMÁTKA

Větrný
mlýn →

Mlýn holandského typu mlel a šrotoval přes šedesát let. Jak se tu žilo mlynářům? Přeneste se v poutavém vyprávění o desítky let zpět.
PAMÁTKA

Hodslavský
odboj →

Co jsme dělali v době okupace za II. světové války v Hodslavicích a okolí.
PAMÁTKA

Palackého
rodný dům →

Vůně nedávno tesaných trámů, houfy dětí, maminčin vlídný hlas, přísná slova otcova. Kdo ví, co všechno z kratičkého hodslavského dětství malému Františkovi zůstalo ve vzpomínkách. Zastavíte se?
PAMÁTKA

Palackého
socha →

Bronzová socha Františka Palackého byla slavnostně odhalena 15. září 1968. Dle očitých svědků kolem právě projížděla okupační vojska.
ZÁŽITEK

Vyhlídka
Krásověda →

Svérázné řemeslné dílo, železný kruh s citátem hodslavského rodáka, Otce národa Františka Palackého, stojící před jeho rodným domem.
ZÁŽITEK

Školní
židle →

Posaďte se na obří dřevěnou židli v malebné krajině a podívejte se na Františka Palackého i Hodslavice trochu jinak.
ZÁŽITEK

Hocłavský
kroj →

Jak vám padne hocłavský kroj? Informujte se, kdy si můžete v rámci prohlídky rodného dům Františka Palackého vyzkoušet místní lidový oděv.
ZÁŽITEK

Základní
kámen →

Pojďte na procházku! Na malém kopečku kousek za vesnicí se dozvíte, co spojuje osobnost Františka Palackého se stavbou Národního divadla.
ZÁŽITEK

Vodní nádrž
Kacabaja →

Celoročně užívaná přehrada s výhledem na hřeben Moravskoslezských Beskyd, v letních měsících s možností občerstvení.
ZÁŽITEK

Frame
Hodslavice →

Vyhlídka a místo jak pro působivou fotku tak pro vnímání půvabu Podbeskydí. Zarámujte památky Hodslavic a odneste si domů hezkou vzpomínku.
OBČERSTVENÍ

Hospoda
Na Fojtství →

Oblíbená hospoda s doloženou čtyřsetletou historií byla vždy důležitou stavbou obce. Hodslavské fojtství navštívil i František Palacký.
PAMÁTKA

Katolický
kostel →

Věž novorománského chrámu Božského srdce Páně ční do padesátimetrové výšky. Tvoří dominantu obce Hodslavice i jejího bezprostředního okolí.
PAMÁTKA

Fojtova
stodola →

Kdysi se tu mlátilo a skládalo obilí a uchovával suchý jetel. Vzácná šestiboká stodola nyní každoročně ožívá obrazy a sochami.
PAMÁTKA

Evangelický
kostel →

Kostel jednoho ze tří nejstarších evangelických farních sborů na Moravě. Kázal zde i František Palacký.
PAMÁTKA

Dřevěný
kostelík →

Vzácná památka lidového stavitelství v kraji, jeden z nejstarších dřevěných chrámů regionu je zasvěcena svatému Ondřeji.

Nesbíráme o Vás žádné informace a nic Vám nehodláme nabízet. Používáme primárně technické cookies. Tyto cookies jsou většinou nezbytně nutné pro správnou funkci webu. Část z nich lze i tak vypnout, rozhodnutí je na Vás nebo můžete tuto nutnou součást webu ignorovat.
Přijmout vše
Přejít nahoru